Faktura vat - Program do faktur

Bez względu na kategorię działalności przedsiębiorstwa, głównym etapem i najważniejszym celem jest sprzedaż towarów czy też usług. Działy sprzedaży, wsparte pomocą agentów handlowych, dążą do poszerzania spisu odbiorców, co ostatecznie przekłada się na wzrost ilości rachunków i pozostałych dokumentów księgowych. W celu usprawnienia działu fakturowania, właściciel firmy powinien zadbać o dobry program do faktur. Wskazane narzędzie nie tylko ma za zadanie ułatwienie pracy właściwym pracownikom, gdyż dba również o należytą ewidencję sprzedaży, chroniąc przed zbytecznym bałaganem w dokumentacji.

Faktura vat

Trzeba pamiętać o tym, iż faktura VAT nie tylko jest dokumentem księgowym, gdyż stanowi podstawę do uzyskania należności. Program do fakturowania powinien posiadać różnorodne funkcje, nie skupiać się wyłącznie na wystawianiu faktur. Sprzedaż jest złożonym procesem, podczas którego powstaje bardzo dużo innych dokumentów. Oprócz ogólnie znajomych faktur i Wydań Zewnętrznych z magazynu, z procesem sprzedaży nieodłącznie powiązane są dokumenty kasowe, takie jak Dowód Wpłaty i Kasa Wydała, Międzynarodowy List Przewozowy (używany w kontekście współpracy z odbiorcami zagranicznymi).

Program do fakturowania

Program do fakturowania to także narzędzie pozwalające na dostarczanie różnego typu raportów. Nierzadko zdarza się, iż faktury VAT mogą zawierać niejednokrotnie błędy, w związku z tym program powinien posiadać funkcje zapewniające ich poprawę. Według polskich regulacji podatkowych, sprzedawca ma prawo do skorygowania każdej pomyłki za pomocą korekty VAT. W drodze różnych ustaleń z kontrahentami, niekiedy następuje konieczność modyfikacji informacji na fakturze, które pierwotnie były zgodne ze stanem faktycznym, co również powinien zapewniać właściwie zaprojektowany program do fakturowania. Każda korekta dokumentu pierwotnego powinna zostać wzięta pod uwagę przez program w raportach sprzedaży, co stanowi kluczową kwestię, z pewnością ułatwiającą pracę. Niestety zdarzają się uboższe wersje programów do fakturowania, niebędące przystosowane do polskich regulacji. Wobec tego, podczas wyboru programu do faktur należy na to zwrócić uwagę. Wśród wielu ofert przystosowanego programu do faktur dla polskich firm, jest system oferowany przez Rafsoft. W zależności od zapotrzebowania i stopnia rozbudowy struktury organizacyjnej firmy, dostępne są następujące warianty oprogramowania: START, STANDARD, PRO. Program do faktur opracowany przez Rafsoft umożliwia obsługę JPK Faktury, co stanowi dowód, iż jest to rozwiązanie dostosowane do bieżących wymogów. Dokonując wyboru programu do fakturowania, należy zwrócić uwagę na zawartość funkcji importu i eksportu danych i jej zakres. Wspomniany program zawiera opcję importu i eksportu, zapewniając pełną kontrolę nad danymi i ich swobodny przepływ w ramach potrzeb.

image

image

Wybór program do fakturowania

Dobór właściwego programu do faktur to gwarancja rzetelnego rejestru https://www.rafsoft.net najważniejszej sfery przedsiębiorstwa, czyli sprzedaży. czytelnie wystawiane faktury VAT mają korzystny wpływ także na wizerunek firmy w oczach odbiorców. Jedno jest pewne, nieprzejrzysta zawartość faktur prowadzi do ryzyka pomyłek ze strony klientów, między innymi podczas realizacji przelewów, zatem decyzja o zakupie odpowiedniego programu do fakturowania może być tylko jedna - pozytywna. Z uwagi na rozpiętość ofert, może być kłopot z wyborem konkretnego systemu, niemniej jednak powinno się pamiętać, iż rozwiązanie oferowane przez rafsoft.net zawiera wszystkie funkcje niezbędne w każdym dziale fakturowania.